Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

26 | 01 | 2020

Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum

 

"Każdy wiek ma swoje chwile ..." (A. Einstein)
Pod takim hasłem rozbrzmiewało pożegnanie klas trzecich ze szkołą, z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym Publicznego Gimnazjum w Olszance. Na początku uroczystości uczniowie i uczennice tradycyjnie zatańczyli poloneza. W części artystycznej trzecioklasiści po raz ostatni uraczyli nas swoim śpiewem, wierszem i muzyką utrzymanym w pożegnalnym tonie. W podziękowaniu za dotychczasowy trud włożony w naukę, opiekę i wychowanie wręczyli kwiaty swoim ukochanym Rodzicom, Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu szkoły. Wypełniając rzetelnie ceremoniał szkolny złożyli uroczystą przysięgę:
"Ślubuję byc dobrym Polakiem i dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły ..."
W kolejnej części wystąpiła Pani Dyrektor Bożena Lorent, która przyznała tytuł Najlepszego Absolwenta Publicznego Gimnazjum w Olszance uczennicy Kindze Jastrzębskiej. Kinga otrzymała nagrodę z rąk  pani Wójt Gminy Olszanka - Anety Rabczewskiej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Emilii Rudkowskiej. Nagrodę za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym uzyskał uczeń - Piotr Zalewski.
Nastepnie Dyrekcja wraz z wychowawczyniami klas trzecich - panią Beatą Kuną i panią Beatą Bajcer, wręczyły swoim uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Do rodziców tych uczniów skierowany był list gratulacyjny, który po odczytaniu wręczyła Pani Dyrektor. Dziękując za dotychczasową pomoc i współpracę wychowawczynie zaprosiły na środek wybranych rodziców. Wreszcie nadszedł moment na rozdanie świadectw pozostałym uczniom klas trzecich. Z ramienia rodziców wystąpił pan Szeja, który skierował do Grona Pedagogicznego, Dyrekcji i pozostałych pracowników szkoły podziękowania.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości świeżo upieczeni absolwenci naszej szkoły zapragnęli jeszcze powspominać minione chwile zapraszając wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

    
Tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1507850
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
278
2431
278
1494324
1507850